Polskie wina owocowe – oferta

Cuvee Jutrzenka

Cuvee Jutrzenka

Cuvee Jutrzenka to nasz czerwony kupaż Rondo, Regenta, a w niektórych rocznikach również Pinot Noir. Każdy szczep dokłada swój element do tej arcyciekawej układanki smaków. To wyjątkowe, polskie wino owocowe, tworzone przy wykorzystaniu win z różnych odmian winogron.

Riesling

Riesling to szczep, który z natury daje wina niezwykle świeże, czyste oraz soczyste. Tak jest i w tym przypadku, gdzie aromaty cytrusów oraz zielonego jabłka dają wrażenie niezwykłej świeżości wina.

Pinot Noir

Pinot Noir to jeden z najszlachetniejszych szczepów świata. Pochodząca z Burgundii odmiana daje wina lekkie, niezwykle eleganckie i złożone.

Słoneczne

Słoneczne

Słoneczne to nasz biały kupaż Rieslinga, Muscata, Pinot Gris, a w niektórych rocznikach również Gewurztraminera. Tajemnica bogactwa i balansu tego wina kryje się właśnie w odpowiednim połączeniu tych składników.

Muscat Ottonel

Muscat Ottonel

Wino niezwykle bogate, kwiatowe oraz aromatyczne.
Subtelna i delikatnie wytrawna interpretacja Muscata.

Regent

Jeden z najpopularniejszych czerwonych szczepów w Polsce. Pełne soczystych, ciemnych owoców wino czerwone.

Gewurztraminer

Gewurztraminer to dosłownie „przyprawowy traminer”. Jego atutem jest bogactwo aromatów różanych i tropikalnych.

wino Pinot Gris

Pinot Gris

Pinot Gris to wino żywe, pełne soczystych owoców takich jak żółte jabłko czy gruszka. Pełna energii interpretacja tego wyjątkowego szczepu.

Polskie wina z różnych szczepów winogron

Tworzymy wino z polskich winogron – to właśnie pod Zieloną Górą uprawiamy różne szczepy tej wyjątkowej rośliny. W naszej ofercie znajduje się osiem rodzajów wina, z czego sześć powstaje wyłącznie z odmian szlachetnych Vitis Vinifera. Wykorzystywane szczepy to Riesling, Pinot Gris, Muscat Ottonel, Gewurztraminer czy Pinot Noir. Do winnicy Saint Vincent sadzonki winorośli szlachetnej zostały sprowadzone z Alzacji, a odmiany wybrano tak, by otrzymać aromatyczne wina o przyjemnym, atrakcyjnym bukiecie. Dodatkowo w winnicy uprawiane są dwie odmiany hybrydowe: Rondo i Regent. Dzięki szlachetności odmian możemy tworzyć wina premium – takie wino jest ekskluzywne i luksusowe. Świetnie nadaje się do serwowania w eleganckiej restauracji.

Wysokiej jakości wina na różne okazje

W Saint Vincent robienie wina z soku z winogron jest naszą pasją. Do wyrobu wina z owoców wykorzystujemy zarówno winogrona ciemne – czarne, jak i korzystamy z odmian jasnych – białych. Działamy w pięknym rejonie Polski, jakim jest województwo lubuskie. Produkowane w okolicach Zielonej Góry wino jest idealne dla gastronomii. Nasze regionalne produkty sprawdzą się na różne okazje. Polskie wino warto wybrać zarówno na huczne imprezy, jak i do skromnego obiadu.

Sprzedaż naszego wina odbywa się stacjonarnie różnych miejscach w Polsce – u naszych partnerów handlowych lub podczas wycieczki do naszej winnicy w Borowie Wielkim. Możliwa jest także sprzedaż wina online – dla firm. Wygodny konfigurator pozwoli Ci zaprojektować piękne zestawy, które mogą być wyjątkowym podarunkiem dla Twoich kontrahentów. Gwarantujemy bogaty wybór różnych rodzajów wina. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem w formie prezentów, zajrzyj na zakładkę wino dla firm lub wypełnij poniższy formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy

Masz pytania odnośnie oferty? Wypełnij zatem poniższe pola, a nasz sommelier Michał skontaktuje się z Tobą. Możesz też zadzwonić pod numer +48 609 192 801 lub przyjechać do nas osobiście umawiając się wcześniej na spotkanie.

Wino dla firm

Polskie wino i francuskie know-how

Saint Vincent to polska winnica, której założycielem jest Francuz, Jean Mulot. Pod Zieloną Górą mieszają się zatem dwie kultury, których owocem jest niezwykłe i bardzo jakościowe winiarstwo. Na 6,5 ha uprawianych jest siedem rodzajów winorośli, z których powstaje osiem różnych win. Zalicza się do nich szlachetne odmiany, a więc Riesling, Pinot Gris, Muscat Ottonel, Gewurztraminer, Pinot Noir oraz odmiany hybrydowe, czyli Rondo i Regent. Odmiany szlachetne są typowe dla Alzacji. To stamtąd, w głównej mierze, pochodzą uprawiane w winnicy Saint Vincent szczepy. Uprawa odbywa się zgodnie z francuskim know-how, opartym na minimalnym użyciu chemikaliów i poszanowaniu natury.

Dobre, polskie wino powstałe z wysokojakościowego soku

Wykwintność naszych win to zasługa odpowiedniej uprawy oraz zbiorów. Rzędy winorośli posadzone są w odległości trzech metrów, a więc większej, niż zazwyczaj. Pozwala to zminimalizować ryzyko przenoszenia się chorób, bez konieczności dodatkowych oprysków. Co więcej, takie rozplanowanie winnicy powoduje, że każdego dnia promienie słoneczne docierają do krzewów przez dłuższy okres czasu. Wpływa to korzystnie na dojrzałość winogron, a w konsekwencji na smak wina. Dojrzałe grona są zbierane przez nas ręcznie i umieszczane w 10-kilogramowych, ażurowych skrzynkach. Tak niewielka pojemność skrzynek sprawia, że w trakcie podróży winogrona nie miażdżą się i nie podlegają utlenieniu. Owoce tak wysokiej jakości dają wino większej świeżości i elegancji.
polska winnica