Winnica

O Winnicy

Pod koniec lat 90. do kraju nad Wisłą przybył Jean Mulot — pochodzący z Normandii rodowity Francuz. Choć początkowo na ziemiach polskich nie był związany z winiarskimi tradycjami swojego kraju, to serce i tak kazało mu podążać właśnie tą drogą. Postanowił więc przyjrzeć się winiarskiej tradycji regionu, jakim jest Zielona Góra i jej okolice. Z czasem okazało się, że według historycznych źródeł ten teren przez wieki sprawdzał się w uprawie winnej latorośli.

Polska winnica Saint Vincent
Idąc za ciosem, w 2008 roku Jean Mulot zaprosił swoich przyjaciół z Bordeaux oraz Burgundii do Polski, po to, by rozprawiać o tym czy i w jaki sposób da się w ogóle robić w Polsce wina wysokiej jakości. Dokonywano analiz klimatycznych i ocen glebowych, by wysunąć właściwą decyzję. W końcu zdecydowano: sadzimy winnicę, aby iść za głosem serca Jeana i kontynuować wielowiekowe tradycje winiarskie regionu.
Tak w 2009 roku rozpoczęła się historia winnicy, której patronem został św. Wincent – wspomożyciel francuskich winiarzy. Jednak powodem jej powstania nie było jedynie wino, a połączenie dwóch europejskich kultur: polskiej oraz francuskiej. Zadaniem Saint Vincent stało się podtrzymanie polskiego ucztowania wśród bliskich, z tym że z lampką wina u boku. To, jak mówi założyciel Jean, marzenie zamknięte w butelce, które ma się udzielać wszystkim uczestnikom biesiady.
Wino dla firm

Poznaj nasz zespół