Winnica Saint Vincent — miejsce, w którym wino smakuje lepiej

Najlepsze polskie winnice

Wino. Z pozoru zwykły trunek na bazie owoców i alkoholu. Ale czy gdyby ten trunek był tak zwykły, to czy wszystkie narody świata od tysięcy lat próbowałyby osiągnąć jego najznakomitszy smak? Poświęcały hektary pól na uprawę szczepów? Jak mówił włoski reżyser Mario Soldati — „Il vino è per l’anima ciò che l’acqua è per il corpo.” — co znaczy: „Wino jest dla duszy tym, czym woda jest dla ciała.”. Polska winnica Saint Vincent nie jest więc miejscem zwyczajnym. Znajduje się pod Zieloną Górą, czyli w regionie o wieloletnich tradycjach winiarskich skrywanych pod płaszczem szacunku — do ludzi, zbiorów oraz każdej kropli szlachetnego, aromatycznego napoju. To tam zaczęła się, trwa i pozostanie na wieki, historia prawdziwego wina.

„Życie jest zbyt krótkie, aby pić przeciętne wina…”

Średnio w życiu mamy 22 630 powodów do tego, by rozkoszować się smakiem dobrego wina. Tyle dni przeciętnie żyje człowiek od osiągnięcia pełnoletności. Jak pisał Andre L. Simon: „Wino czyni każdy posiłek uroczystością, każdy stół wspanialszym, każdy dzień bardziej udanym.” — warunek jest jeden. Wino musi być naprawdę dobre, w przeciwnym wypadku zły posmak pozostanie z nami na lata. Oto kilka naszych propozycji.

Cuvée Jutrzenka — czerwony kupaż

Aromatyczna mieszanka Rondo, Regenta, a w niektórych rocznikach także Pinot Noir. Ten wytrawny kupaż to wyjątkowy smak czerwonych winogron, niepowtarzalny zapach dojrzałych węgierek, czarnych wiśni z pestką, jagód oraz dojrzałych czereśni. Idealna kompozycja do dań mięsnych.

Muscat Ottonel — francuska słodycz

Niezwykle słodki, bogaty aromat wina, któremu zawdzięcza ono swoją nazwę (mający przyciągać muchy, łac. musca). To połączenie lekko kwaskowate, ale wciąż mocno owocowe — pełen aromat dojrzałych brzoskwiń, żółtych jabłek i białych kwiatów. Wino doskonałe do drobiu, sałatki i lodów.

Riesling — orzeźwienie w każdej kropli

Aromat limonki, zielonego jabłka i chrupkiej brzoskwini. Takie połączenie gwarantuje orzeźwienie przy każdym łyku. Dodatkowa, kwaskowa, lecz przyjemna nuta i delikatny smak tworzą razem zbalansowany bukiet dla każdego kustosza. Riesling może być podany do drobiu, owoców morza, warzyw, serów, a jego słodsze odmiany także do deserów.

degustacja wina

„Prawdziwi koneserzy nie piją wina: smakują tajemnice…”

W Saint Vincent nie ma miejsca na pomyłki. Tu każde wino — soczyste Pinot Gris, pełne tropikalnych aromatów Gewurztraminer czy szlachetne Pinot Noir — skrywa w sobie tajemnicę, której odkrywanie to prawdziwa przygoda dla kubków smakowych. To nie tylko napój na bazie owoców i alkoholu. Wejdź do tego niezwykłego świata osobiście: przyjdź na degustację win bezpośrednio w naszej winnicy, by zagłębić się w ciekawą historię powstawania aromatycznych napojów.

Najważniejszym składnikiem smacznego wina jest pasja i wzajemny szacunek. W winnicy Saint Vincent odczujesz unoszącą się w powietrzu rodzinną atmosferę, a opowiadana z zamiłowaniem historia konkretnych szczepów przekona Cię do spróbowania trunku, którego do tej pory Twoje kubki smakowe z pewnością nie czuły… Koniecznie musisz poznać wszystkie nasze wina. Czekamy na Ciebie w Saint Vincent!

Strona przeznaczona dla osób dorosłych

Czy masz ukończone 18 lat?