Wino sojusznikiem miłości — czerwona klasyka czy zmysłowe zaskoczenie?

Słodkie i delikatne, a może wytrawne z nutką temperamentu? Do wyboru, do koloru. Istnieje wiele polskich, typowo kobiecych odmian win białych, różowych i czerwonych, które bez dwóch zdań przypadną do gustu naszym paniom. Warto wspomnieć tu o podbijających podniebienie winach Riesling czy Gewurztraminer, które oczarowały już niejedną kobietę i uczyniły wykwintną kolację jeszcze bardziej wyjątkową. Zapraszamy Cię do poznania bliżej najznakomitszych, polskich win stworzonych z myślą o kobietach.

Miłość jest jak wino…

Miłość jest jak wino — każda zupełnie inna. Który napój pasuje do Waszego temperamentu? Spraw, by tego wieczora serce zabiło nieco szybciej… Kolacja przy świecach, z delikatnym brzmieniem jazzu w tle i butelką afrodyzjaku w postaci czerwonego wina Pinot Noir podniesie temperaturę, nawet gdy za oknem wciąż mroźno. Nikt bowiem nie zna się na miłości tak jak Francuzi, których winiarskie tradycje ukryliśmy w naszych polskich winach.

Dlaczego wino, a nie whisky czy wódka?

Romantyczna kolacja przy kieliszku wódki? Raczej odpada. W Polsce przyjął się zwyczaj, że różnego typu jubileusze i uroczystości z drugą połówką świętujemy raczej przy butelce dobrego wina aniżeli innego alkoholu. Panie chętniej wybierają ten trunek z uwagi na fakt, że jest on lżejszy i bardziej wytworny — spotkania przy nim kojarzą się z filmami Francisa Forda Coppoli. Za tym wyborem przemawia też fakt, że wysokogatunkowe, polskie wino jesteśmy w stanie dopasować do konkretnych dań, czy to kuchni azjatyckiej, czy skandynawskiej, które w większości dominują w przypadku uroczystych obiadów lub kolacji z partnerką. Dopełnienie ich odpowiednim winem to kwintesencja smaku.

Białe wino Riesling — dla dziewczyny, która kocha orzeźwienie

Wino, które zdominowało kobiety — wytrawny Riesling — to maksimum orzeźwienia oraz pełnia żywych, rześkich, wypełniających podniebienie aromatów soczystych jabłek i cytrusów. Powstające w polskiej winnicy Saint Vincent białe wino Riesling jest naszą topową pozycją, jeśli planujesz wykwintny obiad bądź kolację złożoną z ryb, owoców morza, tłustych serów, szparagów czy drobiu. Koniecznie poznaj ten napój bliżej.

białe wino riesling

Półwytrawne wino Gewurztraminer — idealna kompozycja z kuchnią azjatycką

Zabierasz wybrankę swojego serca na znakomity Khao Pad lub samodzielnie przygotowujesz pyszną, orientalną potrawę? Nie zapomnij o Gewurztraminer! To półwytrawne białe wino, które skradło serca Polek rozkoszujących się smakami kuchni azjatyckiej — tajskiej czy indyjskiej. Połączenie aromatu płatków róży, bananów, liczi czy brzoskwiń pobudza wszystkie zmysły. To najlepszy wybór na kolację w tym wydaniu, który proponuje nasza polska winnica Saint Vincent.

Zaintrygowany smakiem tych polskich win? A możesz szukasz odważniejszych trunków? Kolekcja czerwonych win Regent czy Cuvée Jutrzenka czeka w naszej winnicy Saint Vincent. Jeśli zbliżająca się okazja jest niezwykle ważna i zależy Ci, by wino w pełni odpowiadało Twojej partnerce, przyjdź na nasze degustacje z sommelierem. Podpowiemy, czym z pewnością oczarujesz kobietę.

Strona przeznaczona dla osób dorosłych

Czy masz ukończone 18 lat?